Co dokáže mořská sůl

Psychika

Psychika dostává zabrat v současné době mnohem více, než naše tělesná schránka. Je prokázáno, že lidé se pohybují ve srovnání s dobou před 60 lety zhruba o polovinu méně, převládá sedavé zaměstnání anebo práci usnadňují stroje a mechanismy. Psychika je však pod velkým tlakem a všudypřítomný stres na nás doléhá, i když si to zrovna příliš neuvědomujeme. Lázeň s mořskou solí je jednou z možností, jak se uvolnit a dopřát duši i tělu potřebný klid.

sůl

Detoxikace

Jistě dobře víte, co znamená výraz „peeling“. Jde o cílené odstranění odumřelých kožních buněk, ovšem velmi záleží na tom, jakými prostředky se provádí. Nesmí se totiž přehánět, aby nebyla kůže příliš namáhána, a zároveň aby byla dostatečně vyživena. K tomu je ideální mořská sůl v jemných krystalcích, ta jednak kůži zvláční a pomůže odstranit odumřelé šupinky a zároveň ji promasíruje a zásobuje minerálními látkami v ní obsaženými. Sůl má také schopnost na sebe vázat toxiny, které se dobře odplavují ve vířivce s teplou vodou, ve vaně nebo v bazénu.

Optimalizace bazénové chemie

Jestliže budeme hovořit obecně o optimalizaci, znamená to proces, kdy se na pomyslné misky vah položí všechna pro a proti a zvolí ideální zlatá střední cesta. Každé řešení má své výhody i úskalí a týká se to i chemických prostředků pro desinfekci vody v bazénu. Určitým řešením je sice využití UV záření, ale to má také své problematické stránky.

mořská sůl

Desinfikovat vodu lze např. přípravky na bázi peroxidu vodíku, stříbra, aktivního kyslíku, chlorových tablet, ale za optimální řešení lze považovat elektrolytický rozklad roztoku vody s mořskou solí. Při něm se postupně uvolňují ionty sodíku a chlóru a tento způsob je šetrnější pro lidské zdraví, než chlornan sodný v tabletách. Zároveň vodu obohatíte slabším solným roztokem a jistě dobře víte, že mírně slaná voda má blahodárný vliv především na pokožku a sliznice.