5 zaručených způsobů, jak zvýšit návštěvnost vašeho webu

Dejte čtenářům zajímavý a hodnotný obsah

Máte tématický web, nebo píšete o všem možném, co vás napadne? Tak či onak, vaše texty by vždy měly mít pro čtenáře hodnotu.
Při publikování textu si vždy položte otázku: Bude po přečtení čtenář vědět něco nového? Nebo v případě textů, popisujících vaše zážitky: Bude čtenář textem dojat, zaujat? Pokud je u kterékoliv otázky vaše odpověď ano, máte v tomto bodě vyhráno.
měsíční graf

Přidávejte obsah často, a pravidelně

Toto pravidlo mluví za sebe. Pokud chcete, aby se vám návštěvníci webu vraceli často a ve větších počtech, musíte přidávat obsah často, a to nejméně jedenkrát týdně. Snažte se přidávat články vždy ve stejnou dobu, aby pravidelní čtenáři vždy věděli, kdy se na web podívat.

Text musí vypadat zajímavě, a být příjemný pro čtení

Tento bod je tvůrci blogů často opomíjený, nicméně je také velmi důležitý. Vždy volte pozadí textu tak, aby komplimentovalo písmu. Nikdo nečte rád texty, které sotva vidí. Dále se snažte zakomponovat zajímavé prvky do textu:
 
·         odrážky
·         tučné písmo u důležitých vět
·         a podobné styly.
 
Nebojte se trochu experimentovat!
 

Vložte do textů kousek sebe

Lidé se velmi rádi ztotožňují s jinými lidmi. Této empatie využijte ve svůj prospěch a do článků vkládejte vaše osobní pocity, názory, nebo rovnou napište několik textů jen o vás a o vašich zážitcích.
 
Publikujte na webu, alespoň v hlavičce, vaše foto. Snažte se vybrat fotku, která není moc profesionální, ale na které vám to sluší a působíte sympaticky. Lidé si budou moci k názorům přiřadit tvář a budou vaše texty číst raději.
žena u pc

Nezapomeňte na propagaci

Pokud na webu máte čtivé články připravené pro masy čtenářů, vrhněte se na marketing. Tím nemyslím, že máte vyvěšovat billboardy, ale v ideálním případě oslovovat jiné drobné weby. Nebojte se napsat e-mail, spoustu webů Vás rádo podpoří, když naopak vy vychválíte jejich články.
 
Nezapomeňte o svých výtvorech říci všem vašim známým a známým vašich známých – to je nejlepší start!