Mužný vous

Ať jste majitelem plnovousu, bradky, kníru nebo jen „strniště“, jistě si přejete, aby vaše vousy vypadaly „k světu“, byly husté, lesklé. Je k tomu potřeba především to, aby byly zdravé. Jak o ně tedy pečovat, čím je „nakrmit“? Máme pro vás na toto téma několik tipů. 
podnikatel s vousy
Bílkoviny jako stavební materiál
Podobně je to s našimi vlasy. Potřebují materiál, aby mohly být silné a růst hustě. Musíme jim ve stravě dodávat dostatečné množství bílkovin. A to kvalitních. Ne se například jen často přejídat tučným masem na grilovačce! Chce to také kvalitní ryby, drůbeží a hovězí maso. A přidat i něco rostlinných bílkovin. Třeba fazole.
 
Béčka pro zdraví
Nejlepším béčkem pro vlasy a vousy je biotin. Je to vitamín B 7. Někdy je pro něj používáno i označení vitamín H. Používá se k léčbě při ztrátě vlasů a vousů. Odborníci se shodují, že je dobré doplnit ho i o ostatní vitamíny řady B. Náš organismus si některá béčka sám vyrábí. Jak ovšem stárneme, není tak výkonný a výroba klesá. K doplnění béček nám dobře pomůže konzumace vajec, brambor, ořechů a ovesných vloček.
 mladík s kšiltovkou
Křemík na posílení
Křemík je stopový minerál, který posiluje v našem těle pojivovou tkáň. Pomáhá rychleji růst kostem po zlomenině, ale i vlasům a vousům. Jeho dobrým zdrojem jsou jahody, okurky, celer, zelené fazolky nebo mango.
 
Antioxidanty ochraňují
Antioxidanty naše tělo potřebuje při boji s volnými radikály, které se do něj dostávají z okolí. Vzduchem, který je znečištěný, také kůží, když se spálíme na slunci. Antioxidanty pomáhají naší kůži, nehtům, vlasům a vousům. K jejich doplnění jíme listovou zeleninu, konopná a lněná semínka, omega 3 mastné kyseliny z nenasycených tuků.
 vousatý muž
Hodné bakterie na trávení
Naše tělo je plné bakterií. Těch hodných i těch méně hodných. Potřebujeme samozřejmě podpořit existenci těch pro naše tělo příznivých. Které mu pomohou využít co nejlépe živiny z potravy. Jíme tedy nejen prebiotika v pilulkách, ale také kvašené zelí, kefíry. Přidat můžeme občas i kvalitní pivko (bez konzervantů a filtrace).