Peníze si můžete půjčit i se zápisem v registru

Peníze jsou potřeba neustále. Tím spíše, když se člověk vrhne do podnikání anebo si pořídí rodinu. Jeho potřeba peněz náhle prudce narůstá, ovšem ochota poskytovatelů úvěrů úměrně tomu klesá. A to ještě nemluvíme o situaci, kdy se ve vašem registru objeví zápis.
Zápis v registru může být opravdu nepříjemná věc. Je to jako mít stigma, které před nikým neutajíte – tedy minimálně před poskytovateli půjček ne.
Jakmile se rozhodnete požádat o úvěr, tak si každý poskytovatel úvěrů vaše registry okamžitě prověří. Je to jeho zákonná povinnost, takže nehledě na to, jak s takovou informací následně naloží, to stejně tak jako tak musí udělat.
euro mince v pavoučí síti
Jestliže nějaký zápis máte, pak se následující postup bank a nebankovních společností liší. Po takovém zjištění banka vaši žádost automaticky zamítne, a to platí až do doby, dokud zápis nezmizí. Nebankovní společnosti vám naopak nabízejí řešení – zápis jsou ochotné tolerovat v případě, že nemá vliv na vaši schopnost splácet.
Z toho je jasné, že když víte, že vaše registry nejsou bez poskvrny, tak nemá smysl chodit do banky. Nic zde nikomu nevysvětlíte, výjimky neexistují – se záznamem úvěr nezískáte.
V nebankovní společnosti můžete v takové situaci požádat o hypotéky bez registru http://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/.
I v případě úvěru bez registru si poskytovatel vaše registry prověří, ovšem malé, ale i větší záznamy může tolerovat – záleží na tom, co vypovídají o vaší schopnosti splácet finanční závazky. Drobnosti jako jsou opožděné platby, je možné tolerovat, dokonce můžete získat stejně výhodnou úrokovou míru jako v případě bez záznamů. V případě významnějších zápisů bude úročení úvěru vyšší.
zelená kazašská bankovka
Záleží tedy na každém, aby si rozmyslel, jak moc půjčku potřebuje. Nicméně i úvěr s vyššími úroky může být dobrým řešením, protože jakmile váš zápis z registru zmizí, můžete jej výhodně refinancovat – ať už v bance anebo v nebankovní společnosti.