Necháme si postavit dům na klíč


Bydlíte v městském bytě a zdědili jste po rodičích dům, který byste například z osobních důvodů chtěli prodat a pořídit novostavbu? A už víte, kde dům postavit, a jak by měl vypadat? Dovolujeme si vám touto cestou předat některá doporučení.

dům bungalov

Výběr typu novostavby – domů na klíč se dnes staví celá řada, ovšem mezi nimi kralují zejména domy na klíč bungalov. Proč právě bungalovy? Bungalov je přízemní, jednopodlažní objekt, a již toto je samo o sobě značnou výhodou. Nepotřebujete chodit po schodech do patra, abyste se přemístili z obýváku do ložnice, toto oceníte zejména v polospánku, kdy si potřebujete z ložnice odskočit na toaletu, a nechcete vynakládat mnoho fyzické námahy.

interiér domu

Blízkost všech místností v domě v rámci jednoho patra je snazší i při uklízení, máte tu lepší přehled o tom, co dělají vaše děti, a chcete-li někoho zavolat k obědu, nemusíte vybíhat schody do druhého patra.

Bungalovy jsou také vzhledově velmi atraktivní, ať už jim vtisknete jakoukoli dispozici, členění a půdorys. Je to dáno valbovou střechou a nízkým zacloněním terénů vůči slunečním paprskům. Na vaši zahradu bude Slunce pronikat mnohem lépe, než kdybyste tu měli postavený patrový domek, a to byste mohli ocenit i tehdy, budete-li mít na zahradě instalovaný zapuštěný bazén.

Výběr lokality – uvědomte si, že ve vašem domě budete pravděpodobně žít natrvalo, anebo alespoň několik let, a proto věnujte patřičnou pozornost výběru vhodné lokality. Toto je také ten nejobtížnější krok ze všech, protože musíte navzájem sladit výběr prostředí, co se týče pracovních příležitostí a případného dojíždění do zaměstnání, vyladit preference, co se týče kraje či okresu, a také terénu. Někomu více vyhovují nížiny a teplo, jiný dá přednost horskému prostředí. Velmi atraktivní jsou ovšem rekreační oblasti, nejlépe v blízkosti vodního toku. Doporučit bychom vám mohli například okolí řeky Berounky nebo Sázavy.