Co nemá chybět v domácí dílně

V tom případě, že voláte řemeslníka i na tak jednoduché „zákroky“, jako je zatlučení hřebíčku nebo našroubování věšáku, tak skutečně žádné nářadí nepotřebujete. My ostatní, co občas přeci jen doma něco kutíme, bychom si alespoň to základní pořídit měli. Pár tipů, čím domácí dílnu vybavit, se nám může hodit.
 
Současný trh nabízí velký výběr nářadí pro profesionály i kutily. Koupíme nářadí známých značek i to neznačkové. V různých cenových relacích. V řadách „profi“ i „hobby“. Pro účel základního vybavení domácnosti v tomto směru plně postačí nářadí z řad hobby. Co pořídit?
sada nářadí 
Vrtání
Vrtačka, ta patří k nejběžnějšímu nářadí, které v domácnostech najdeme. Je vhodné vybrat nějakou, která nejen vrtá, ale má ve výbavě i příklep, zpětný chod a regulaci otáček. Aby se nemohlo stát, že naši práci nedokončíme kvůli tomu, že nás zkrátka zastaví kámen nebo kus betonu. Také se zajímáme o to, jak veliké lze vybranou vrtačkou vyvrtat otvory a jaký je její výkon. Zda bude na naše projekty stačit.
 
Řezání
Na řezy přímé a delší je nejvhodnější pila kotoučová (okružní). Výrobci je nabízena v různých variantách.
Na řezání, kde je potřeba větší přesnost, a také řezání v různých úhlech si pořídíme pilu pokosovou. Ta je zabudována v konstrukci nutné k tomu, aby řez byl přesný. Nemůžeme ji tedy nosit všude. K řezání otvorů je potřeba pila přímočará. Je vybavena listem, který kmitá. Pilu vybíráme také dle hloubky řezu, úhlu nastavení řezu a také výkonu.
 
Broušení a frézování
Brousit můžeme pomocí brusného kotouče na vrtačce. Na větší plochy je lepší pásová bruska. Na dřevo pak šetrnější vibrační bruska. Pokud potřebujeme opracovat kov nebo keramiku, používáme brusku úhlovou. Při frézování vybíráme nejvíce z fréz přímých (tvoříme hrany, drážky i ornamenty) a lamelovacích (pro spoje dřeva).
 pila na dřevo
Spojování
To je v domácnosti asi nejčastější činnost. Potřebujeme k němu kladiva, hřebíky, vrtačku, vruty, šroubováky, šrouby a matky. Také využijeme jistě lepící pistoli a sponkovačku.
 
Měření
Na závěr to nejdůležitější. Přesné a pečlivé měření je důležité při každé práci. Potřebujeme metry, ale někdy i různé detektory (odhalování elektrických rozvodů či potrubí ve zdech) a dálkoměry na vzdálenosti v terénu.