Zapalovač pro experty

Můžete je sbírat, využívat je, pokud jste kuřák, nebo zálesák. Anebo je jednoduše využíváte, stejně jako plno dalších lidí. V běžném obchodě a v trafice vám nabídnou ty nejlevnější zapalovače, které jsou další den nepoužitelné. Můžete se však seznámit s mnohem lepšími kousky, které potěší obzvlášť sběratele. A jistě i například kuřáky, kteří v zimě ze zoufalství přecházejí i k sirkám.

zippo jack daniels

            Zippo je tím nejznámějším druhem, určený pro lidi, kterým nevadí se o něj pravidelně starat. Nejedná se o to, že je budete rozebírat každý den, ale po nějaké době je dobré jej zkontrolovat. Řadí se mezi benzínové zapalovače, které je třeba plnit benzínem určeným pro tento produkt. Obsahuje nádobu, ve které je křesadlo, vata a knot. Musíte jej rozebrat, vaty napustit benzínem, a poté se dá dále používat. Pokud jej necháte ležet, po nějaké době se benzín vypaří. Také se časem opotřebuje křesadlo i vata. Ty vyžadují následnou výměnu. Knot je dostatečně dlouhý, proto ohořelou část stačí povytáhnout a odstřihnout.

            Cena se pohybuje kolem 1000 korun. Záleží také, jaký druh si koupíte. Navíc jej získáte i s certifikátem a kód na obalu je zaevidovaný na oficiální stránce Zippo. Běžně se jim říká zkráceně „zipák“, nepleťte si ho ovšem s neoficiálním benzínovým zapalovačem. Firma vyrábí i oficiální kapelní „zipáky“, například metalové skupiny jako Five finger deatch punch a podobně. Za ty si ovšem připlatíte. Stane se, že se ceny vyšplhá na 2000 korun.
plamen zapalovače

            Celková starost ale již tak drahá není. Benzín přímo od oficiální firmy stojí kolem 80 korun a vydrží opravdu dlouho. Knoty, křesací kamínky a vata vás vyjdou dohromady na pár desítek korun. Seženete je v jakékoliv trafice, některé prodávají přímo certifikované „zipáky“, tudíž pokud se vám líbí naprosto obyčejný ve stříbrné nebo černé barvě, seženete je v kamenném obchodě.