Vykračujeme si za štěstím

Turistika je sport, který má skutečně mnoho výhod a je velmi pozitivní na naše zdraví. Prakticky je absolutně vhodný pro všechny generace, neexistuje žádná věková kategorie, která by turistiku nemohla provozovat. Navíc se dá klidně provádět jak ve skupině, tak jednotlivě. Ještě navíc je zábavná, jelikož spojuje pohyb s poznáním okolí a přírodních krás. Zároveň dokáže být takovou pilulkou nebo lékem proti stresu, chmurám nebo přepracování. Začít se dá nejprve malou procházkou, která se postupně proměňuje v delší trasy a navíc ještě plánované. Turistických stezek za poznáním v našem státě existuje více, než dost, takže se nikdo nudit rozhodně nebude.
věci cestovatele

Co se děje s naším tělem

Kromě toho, že načerpává z darů přírody, tak my si rozhodně posilujeme hýždě, svaly, lýtka, záda, ale zároveň spalujeme kalorie srze aerobní aktivitu. To je po fyzické stránce, ale nesmíme zapomínat ani na psychickou, která je mnohdy daleko důležitější. Funguje jako mentální očista. Navíc vědci prokázali, že pohyb v přírodě dokonale rozvíjí kreativitu a také schopnost snadněji řešit obtížné situace. Je zvláštní jak si dokáže poradit se stavy úzkosti a smutku.
bruneta v čepici
Co potřebujeme s sebou
1.       Batoh – takový co bude vyhovovat naší postavě a také bude velikostně snesitelný. Stačí na základní potřeby.
2.       Obuv – tady bychom rozhodně neměli finančně šetřit. Musíme si uvědomit, že potřebujeme kvalitní, hlavně již prošlápnuté a pohodlné boty, zároveň ne příliš těžké, ale odpovídající na terén, do kterého se chystáme.
3.       Jídlo a pití – především základem je voda. Je důležité si i na trase zjistit, zdali je možné si zásoby vody doplnit. Ovoce a tyčinka nezaberou skoro žádné místo a přesto v čas příhodný jsou naprosto ideálním pokladem v batohu.
4.       Oblečení – může být sice krásně slunné počasí, ale na cestě nás může zaskočit déšť nebo chladný vítr. Kvalitní větrovky a lehké kalhoty se snadno vejdou do batohu.
5.       Mapa – rozhodně papírová, ačkoliv ji třeba ani nemusíme použít, ale člověk nikdy neví. Pokud nebudeme mít například v lesích signál, tak je nám tak trochu na nic, že máme aplikaci v mobilním telefonu.
6.       KPZ – že nevíte co to je? No přece známá krabička poslední záchrany. A co do ní patří? To již necháme na každém z nás.