Vše potřebné pro hezčí ruce

Ruce, na rozdíl od jiných částí těla, většinou neschováváme pod oblečením, takže si je každý zájemce může prohlédnout a zhodnotit. Často to však nebývá hodnocení příliš pozitivní, jelikož většina mužů a celá řada žen své ruce prakticky vůbec nedbá. Přitom nemusíte provádět žádné složité rituály ani cpát obrovské finanční injekce kosmetickým salón. Ve většině případů bohatě postačí základní, ale pravidelná údržba.
tři ruce
1. Tekutiny – v případě, že je kůže dehydrovaná, začíná se loupat a nevypadá příliš dobře. To platí i o kůži na rukou. Proto musíte pravidelně přijímat tekutiny, zvláště pak v létě, kdy je ve velké míře ztrácíte pocením. Tekutinami ale není myšlena káva nebo červené víno, ale čistá voda. Každý den byste měli pít několik skleniček vody. Není potřeba, abyste kupovali nějakou speciální balené minerálky, bohatě postačí prostá voda z kohoutku. V dnech, kdy budou panovat venku tropy, pijte více než obvykle. Zdá se to jako maličkost, ale pokožce to pomůže.
2. Spánek – v případě, že špatně spíte, odrazí se to nejen na vaší psychice, ale může to mít negativní vliv i na vaši kůži. Spánek je pro fungování lidského organismu velice důležitý a pokud ho máte nedostatek, měli byste to řešit s odborníkem. A to nejen proto, že to škodí vaší pokožce.
prohlížení ruky
3. Jídlo – i potraviny, které jíte, mohou na vzhled vašich rukou nemalý vliv. Budete-li holdovat hlavně tučné a smažené stravě, nikdy nedosáhnete dokonalé pokožky na rukách ani na jiné části těla. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny. Dostatečný přísun minerálů a vitamínů prospěje vašemu tělo a tím i kůži jako máloco.
4. Mytí – samozřejmě byste měli dbát i na pravidelnou hygienu. Umývat si ruce po každém použití toalety nebo po práci na zahrádce je samozřejmost, ale měli byste si je umývat i předtím, než zalehnete večer do postele.