Stala se vám dopravní nehoda?

Odškodnění po dopravní nehodě je velmi vážné a taky nutné. Je přeci všem jasné, že ten, kdo nehodu způsobí, tak bude platit tomu, kdo má újmu. Jenže taky mnoho z nás ví, že ne všechno jde tak hladce, jak se zdá. Není to tak, že se s dotyčným domluvíte a dohodnete se, kolik vás zaplatí na odškodnění nebo jakou vám dá náhradu. Věřte mi, každý se bude bránit, aby nemusel platit. Nebo se bude bránit, aby platil co nejméně. Všichni chceme mít přeci co nejnižší tresty a totéž platí i o odškodnění při dopravní nehodě. Přitom by to bylo všechno tak jednoduché. Stačí, aby všichni řidiči jezdili opatrně a podle předpisů.

Odškodné někdy bývá tučné

A samozřejmě žádný alkohol a další podobné drogy. Pokud by to opravdu přísně všichni dodržovali, tak by nehod bylo opravdu jen minimum nebo možná i žádné. Ten, kdo jezdí bezpečně, tak se nemusí bát, že by způsobil nějakou nehodu. Ale když to tak vezmu, tak někdy jsou nejhůře na tom ti poctiví a slušní řidiči. Ptáte se proč a že to není možné a že to postrádá logiku? Věřte mi, že ne. Právě ti poctiví řidiči jsou obětmi dopravních nehod. Stačí, aby kolem nich projel blázen v autě nebo do nich narazil a je problém. Tady opravdu pak náleží poškozenému odškodnění kvůli způsobné dopravní nehodě. Já sama jsem byla jedné dopravní nehody svědkem.

Autonehody jsou nemilé. Žádejte odškodnění, pokud nemáte vinu.

Bylo to před dvěma lety. Šla jsem do práce a viděla jsem v sobě dvě ťuklá auta. Nic hrozného a žádné zranění, ale zato jsem slyšela hodně hádek a nadávek, jak na sebe páni zúčastnění křičeli a hádali se, čí to byla vina a kdo si zaslouží peníze na odškodném. Věřte mi, bylo to hrozné, že z nich šel až strach. Nakonec asi za dvacet minut přijela policie a musela pány uklidnit. Všechno sepsala, nafotila a pány si zavolala na stanici. Tady je názorný příklad, že se nevyplatí se dohadovat, kdo má vinu a kdo ne. Lepší je zavolat k dopravní nehodě policii, která vše zdokumentuje a poté soud určí, kdo bude odškodněn při dopravní nehodě. Více informací naleznete na našem webu, kde najdete spoustu důležitých služeb.