Služby bytového architekta je velice populární

Věřte mi nebo ne, ale poptat služby bytových architektů Praha https://bydesign.cz/ byl ten nejlepší krok, jaký jsem mohl udělat. Zdědil jsem byt po rodičích. Byl to byt v takové klasické staré zástavbě, kde naše rodina žila již od první republiky. Velikost 3+1, rodiče ani prarodiče si na nějaké modernizace a rekonstrukce moc nehráli, takže byt vypadal dosti staře a určitě nemoderně.

Popravdě řečeno, neměl jsem tušení, jak by se dal tento byt proměnit v něco, co by lahodilo dnešnímu oku a poskytovalo na dnešní dobu alespoň přiměřený komfort.

nová kuchyň

Poptal jsem tedy pro vytvoření návrhu na rekonstrukci a modernizaci bytu. A jak jsem řekl, nedoufal jsem v zázraky. Už první prohlídka pracovníka poptané firmy v mém bytě mě ale značně povzbudila. Ten pán si vše pořádně prohlédl a začal se zaměřováním a zakreslováním. Když byl s tím hotov, pohovořil i jsme spolu u kávy a já odpovídal na mnoho otázek. Nejdřív jsem si myslel, že jde jen o jakési zdvořilostní plkání, ale na závěr schůzky mi pán nastínil svou představu, co by v bytě změnil a upravil. Byl jsem příjemně překvapen a začal se těšit na slíbenou vizualizaci.

Po nedlouhé době jsem se dočkal. Řeknu vám 3D vizualizace je ďábelský vynález. Koukal jsem na obrazovku notebooku a zíral, jak procházím rekonstruovaným bytem. Od vstupní chodby přes všechny pokoje, WC i koupelnu. Nevěřil jsem vlastním očím. Viděl jsem před sebou moderní byt, ve kterém bych opravdu rád bydlel.

pokojíček

Při prohlídce vizualizace jsem měl pár připomínek, které se hned na místě opravily. Šlo třeba o barvy v koupelně, jejichž navrhované odstíny byly na mne trochu moc moderní.

Vizualizaci jsem odsouhlasil a souhlasil s vypracováním rozpočtu. Byla mi rovněž doporučena firma, která rekonstrukci provede s tím, že zadavatel návrhu bude nad ní držet dohled.

Rekonstrukce proběhla k mé spokojenosti. Proměna bytu zvýšila tržní cenu bytu natolik, že investice do rekonstrukce se stala opodstatněnou a rozumnou investicí.