‚Šaty dělají člověka‘

Pokud jde jenom o práci soukromých podnikatelů jako takových, není k ní nejednou zapotřebí nic moc. Kdyby šlo jenom o takové podnikatele, ti by si zalezli se svou prací klidně kamkoliv, kde by se dalo aspoň trochu příjemně pracovat, a tam by si dělali svoje.

Jenže je pochopitelné, že často nestačí jenom to, co akceptuje skromný soukromník jako své působiště a pracoviště. Mnohé firmy potřebují i nějakou kancelář ke zvládání své agendy, mnohé potřebují prostory pro styk s klientelou nebo třeba i jenom dobrou adresu v dobře vypadajícím objektu, který jim dodá na prestiži. Protože často i pouhý první pohled rozhoduje o tom, na co se zákazníci nechají nalákat a na co ne. A v tom i sídlo firmy mnohé ovlivňuje.

kancelářská budova

Ovšem ne každý podnik si může dovolit vydržovat si extra kancelář nebo rovnou celý objekt jenom proto, aby měl reprezentativní vzeření. Takové objekty totiž docela lezou do peněz a mnozí podnikatelé si je zkrátka nemohou dovolit. A mohou-li si je dovolit, někdy je ani neseženou, protože lukrativní nemovitosti jen tak někdo neprodává, to je dnes vyslovené rodinné stříbro.

A kde si tedy pořídit levně dobře vypadající firemní sídlo? A jak to udělat?

byrokracie v krabici

Dobrou volbou těch, kteří nepotřebují vysloveně prostor přímo pro své podnikání, může být i virtuální sídlo firmy Ostrava Kancelář 29. Zde si je totiž možné zaregistrovat sídlo své firmy, a i pomalu za pár korun tím podnik získá solidní renomé. Sem je možné nechat si zasílat korespondenci, zásilky i e-maily, které tu pro podnikatele schraňují, vyřizují nebo přeposílají na udanou jinou adresu, tady je omezený bezplatný přístup ke konferenčním místnostem podle potřeby, tady za podnikatele ledacos vyřídí.

A to má nesporně svůj význam. Protože firma, která má takové sídlo, vypadá dobře a spolehlivě, do té se zákazníci jenom hrnou. A je docela jedno, že je to jen adresa a práce samotná se odvádí někde docela jinde, kde to třeba tak dobře nevypadá.