Podzimní dovolená s dětmi v Českých Budějovicích

Máme pro vás pár tipů, jak trávit týden na Českobudějovicku, pokud se rozhodnete sem zavítat na podzim a zajistit si v Českých Budějovicích ubytování levné. Někteří lidé si rádi vybírají dovolenou v neobvyklých časech, aby se vyhnuli hlavnímu náporu, zejména v první polovině července, nebo na rozhraní července a srpna. Může to být v červnu, kdy jsou nejdelší dny v roce, a kdy se ještě dovolené nerozběhly na plné obrátky, ale s podobným nápadem může přijít více lidí a budete pak nemile překvapeni plnými hotely, kempy a lidmi zaplněnými turistickými zajímavostmi.

Blanský les

Což takhle to zkusit na podzim, tedy přesněji řečeno v období tzv. Babího léta? Tehdy ještě bývá relativně teplo a za slunečného počasí to může být dokonalý balzám na duši.

Výlet do Blanského lesa

Blanský es je překrásné pohoří, mnoho lidí o jeho existenci vůbec neví, hrnou se do Krkonoš a přitom je v některých rysech tato lokalita ještě zajímavější. Vyniká zejména v létě a na podzim, v letním období je tu příjemné teplo a je to ideální čas na cyklistiku, na podzim je to výhodnější pro pěší turistiku. Zalesněný terén se na některých místech ve smíšených lesích barví podzimním listím a celá scenérie vás upoutá nevšedními panoramaty. Vyplatí se vystoupat na vrchol Kleti a projet autem okresní silnice třetí třídy, odkud jsou zajímavé výhledy do krajiny, například u Bohouškovic, Stupné, Holubovského mlýna, Třísova, Vrábče, Třebonína, Čakova a Sedmi Chalup.

krása podzimu

Vltava bez vodáků

Horní tok Vltavy v úseku mezi Vyšším Brodem a Českými Budějovicemi bývá v létě doslova v obležení vodáků a je tu pořádně rušno. Vltava však stojí za to, prohlédnout si její meandry, a můžete to udělat třeba na jízdním kole nebo autem po silnici podél Vltavy mezi Vyšším Brodem, Rožmberkem nad Vltavou a Českým Krumlovem. Na podzim tu žádné vodáky nepotkáte , bude tu klid a pohoda a užijete si tu slunečné dny jaksepatří.