Nechte si vypočítat, kolik dostanete na výplatu

Kolik dostanu na výplatu? To je otázka, kterou si alespoň jednou za život položí snad každý z nás. Nejvíce ti lidé, kteří jsou zvyklí pracovat a jsou celý život v zaměstnaneckém poměru, ten totiž zaručuje, že každý měsíc dostanete za svou odvedenou práci výplatu.

Minimální částka je stanovená zákonem a jedná se o takzvanou minimální mzdu, takže pod tuto hranici nikdy při běžném pracovním poměru nemůžete klesnout. Pro rok 2021 je to částka 15200Kč měsíčně v hrubém, čili před přepočtem na váš čistý zisk.

V zaměstnání a při pohovoru se nejčastěji uvádí částka v hrubém, čili mzda před všemi odpočty daní. Jakmile odečtete zdravotní, sociální, daně a slevy na dani, získáte čistou mzdu.

Čistá mzda https://www.kalkulackacistemzdy.cz/ se může výrazně lišit. Záleží samozřejmě na druhu vykonávané profese.

muž a žena u notebooku

Pro rok 2021 se nepočítá podle superhrubé mzdy jako tomu bylo v předešlých letech. Co však samozřejmě zůstalo, jsou odvody na sociálním a zdravotním pojištění, to se stále z výplaty odpočítává procentuálně a jedná se o odvody určité částky ze strany zaměstnavatele a také z vašich peněz. Zapomenout nesmíme ani na klasickou daň z příjmů. Do výpočtu se mohou zahrnout i slevy na dani, které vám mají „přilepšit“. Můžete zde mít započítanou slevu na poplatníka, slevu na dítě, studenta nebo nárok na invalidní důchod.

Kalkulačka vždy vše vypočítá rychle, spolehlivě a profesionálně, takže se výsledek nemusí v ničem lišit. Od toho můžete použít rozšířenou verzi kalkulačky.

Stačí zadat výši hrubé mzdy a ostatní náležitosti a už vidíte výsledek.

notebook karta

Tento postup se hodí v případě, že si chcete zjistit, kolik dostanete na výplatu další měsíc, ale také v případě přechodu do nového zaměstnání. Kolik budete mít na výplatu v nové práci? Jistě vás to bude zajímat a právě od toho je zde kalkulačka. Určitě se budete na pohovoru bavit o hrubé mzdě, abyste si udělali představu o té čisté, tak ji zadáte na internet a hned uvidíte výsledek. Hned víte, s čím můžete počítat.