Nakupování v second handech


Jistě se každý za život setkal s nějakým second handem. Ať už ve formě internetové, tak ve formě obchůdku, který se nachází téměř v každém městě. Pokud jste zde už nakupovali, tak máte alespoň nějaké zkušenosti. Co když je někdo, kdo o tomto zboží z tohoto obchodu uvažuje? A co když neví, co může očekávat? Uvedeme Vám příklady toho, co můžete čekat, co lze nakoupit, formy placení, doprava atd.
prodej nábytku


Jaké zboží se v tomto druhu obchodu nabízí?


Jedná se o věci, které již byli někým používané. Jsou tedy z druhé ruky. Tento obchod může být také nazýván jako bazárek https://www.bofi.cz/vyhody-nakupovani-v-second-handech/. Najdete tu oblečení, nábytek, knihy, šperky, doplňky, kabelky, tašky atd. Dá se zde najít téměř vše. Na některých bazarech se dokonce nabízí i zvířata, které si můžete zakoupit.


Jak vyhledávat a kde?


Vyhledávat můžete buď na internetu na různých stránkách, kde lidé mají nabídky zboží nebo se můžete vydat přímo do kamenného obchodu, kde lidé prodali za nějakou cenu již používané zboží a nyní jej prodejce prodává dál. Kamenné prodejny nemívají webové stránky, ale občas mají stránky na Facebooku, aby se o nich dozvěděli. Nejčastěji je však najdete jedině tak, že se po městě projedete nebo projdete a budete vyhledávat tento druh obchodu. Jestliže sháníte například skříň, tak stačí na webových stránkách nějakého „sekáče“ vyhledávat jen podle názvu toho, co hledáte. Není to nic složitého a zvládne to každý. Nemusíte vyhledávat určité zboží. Pokud si jen chcete něco koupit a nevíte co, tak si můžete procházet hlavní zeď, která se nachází na téměř každém internetovém obchodě a z toho vybírat to, co se Vám bude hodit.
prodej v second handu


Jak se platí?


V kamenné prodejně nejčastěji hotovostí. Na internetu zaplatíte převodem peněz na účet předem nebo můžete prodejce poprosit o zaslání zboží na dobírku. Na dobírku ale prodejci moc často neposílají, protože zájemci poté zboží nepřevezmou a nezaplatí a prodávající tak přichází o peníze, které zaplatil za poštovné.


Nakupování v second handech
3.8 (75%)4