Nákup na splátky v internetovém obchodě

Na splátky lze v dnešní době pořídit kde co. Dokonce se dá na splátky nakupovat už i v internetovém obchodě internetovem-obchode. Je to hlavně velmi jednoduché. Na webových stránkách si jako vždy vyberete zboží, které byste rádi zakoupili a při volbě úhrady zvolíte možnost – na splátky. Jakmile se vaše objednávka odešle, budete ihned přesměrováni na webové stránky splátkové společnosti, kde vás bude čekat volba varianty splácení, počet splátek apod.
výběr zboží na tabletu.jpg
Jakmile se budete nacházet v této fázi, nikdy si nezapomeňte přečíst smluvní podmínky. Snad nikdo tyto podmínky nečte a hned je odsouhlasí, ale v tomto případě si je raději pořádně prostudujte. Času na to máte dost. Následně vás bude čekat vyplnění formuláře s žádostí o spotřebitelský úvěr, na který dostanete prakticky ihned zpětnou vazbu a to přes email nebo mobilní telefon. Během pár následujících minut již budete vědět, jestli vám byl úvěr schválen.
Podle toho, jaká je výše daného úvěru vám pošle zprostředkující společnost požadované podepsané dokumenty a to faxem, emailem nebo poštou. Může se jednat o dokumenty jako je bankovní výpis, doklad pro ověření adresy apod. Poté už můžete jen vyčkávat z pohodlí vašeho domova na vámi objednané zboží a smlouvu o úvěru.
Tuto smlouvu dostanete buď přednostně k podepsání, nebo až po doručení daného zboží. Obdržíte i složenku o zaplacení akontace. V samotném finále rovnou na poště zaplatíte a odešlete podepsanou smlouvu zpět na adresu dané společnosti. Dále už jen splácíte podle splátkového kalendáře.
studentka u pc.jpg
Kombinace nákupu na internetu a na splátky má výhodu v tom, že celou transakci vyřídíte z vašeho domova. Jediné, kam budete muset zajít, je na poštu a to až na samém závěru. Díky tomu, že na internetu se mnohdy nachází zboží za nižší ceny, zaplatíte i nepatrně méně, ale za cenu toho, že se celá transakce o něco protáhne. Měli byste raději počítat s tím, že vámi objednané zboží budete mít doma až za 5 – 10 pracovních dnů.