Na deset západů

Zajišťovat vstup do domu nebo zahrady visacím zámkem a řetězem nebo instalací mříží do oken už je naštěstí v dnešní moderní době překonané a existují daleko vychytanější způsoby, jak svůj majetek ochránit před nenechavýma rukama zlodějů. Pojďme si tedy přiblížit poslední vychytávky, které by měly maximálně ochránit váš domov a odradit tak případné nečekané návštěvníky od jejich nekalých úmyslů.
svazek klíčů
Tak, jak se postupem času vylepšují možnosti zabezpečení našich domovů, ruku v ruce s tím jsou i triky a fígle zlodějíčků stále vymakanější. Můžete si sice dům zabezpečit otevřením prostřednictvím snímače otisků nebo sledovat vše, co se před vaším domem děje prostřednictvím kamerového systému, ale jsou i jednodušší a levnější varianty.
Možná ani nevíte, že jednou z možností jsou různé klíče, které pasují do jednoho zámku. Stačí jednoduše pořídit přenastavovací vložku a pokud jste nějakým nedopatřením původní klíč ztratili nebo vám byl odcizen, hravě ho nahradí nový. Podobný problém s klíči může nastat v okamžiku, když je z druhé strany v zámku, tento zádrhel řeší prostupová spojka.
Mít svůj dom stále pod kontrolou ve dne i v noci můžete díky kameře, to, co se děje v kteroukoliv denní či noční dobu pak můžete sledovat kukátkem využívajícím infračervené světlo. Na první pohled není nijak nápadné a neliší se od toho obyčejného. Možná někdy bude zajímavější sledovat prostřednictvím kamery to, co se děje u vašeho domu než program v televizi. Záznam si můžete pustit i zpětně.
Zámky, které se odemykají přiložením jednoho z prstů ruky, patří mezi modernější zabezpečovací systémy. Výhodou je, že se obejdete bez klíče.
 klíč a klíčová dírka
Nezapomínejte na to, že i sebelepší zámek je bez kvalitních bezpečnostních dveří k ničemu. Abyste tedy měli stoprocentní jistotu, výběr bezpečnostních dveří rozhodně nepodceňte.