Kdo půjčí takovým?

Důvodů, proč si lidé berou půjčky, je dost a dost. Jsou velmi různorodé https://www.zive.cz/ruznorode-prostredi/at-1058286/default.aspx a společné je jim vlastně jen jedno jediné. A sice to, že si lidé chtějí půjčit peníze, protože těch svých nemají dostatek.

britské libry

Jenže ono se snadno řekne, že by přišla půjčka vhod, ale dosáhnout jí už tak snadné být nemusí. A také nejednou není. Jakmile má někdo takový, tedy nějaký žadatel, hluboko do kapsy, jakmile si vydělává málo nebo podle bankovních úředníků málo, jakmile splácí jiné závazky, má záznam v registrech dlužníků, exekuci na krku a podobně, může si být velice často jist tím, že jen tak někde nepochodí. V přeneseném smyslu slova. Protože ve smyslu slova nepřeneseném pochodí, ba přímo se naběhá, dost a dost. A vesměs bezvýsledně.

V bance se takový žadatel v nelehké situaci s úspěchem sotva setká. Tam mají hodně přísná pravidla, jimiž si pojišťují schopnost a ochotu žadatelů splácet, a proto tamním sítem výběru jen tak někdo neprojde. A kdo neuspěje, peněz se nedomůže.

A tak je jedině dobře, že je těm v bankách odmítaným – avšak klidně i nejen jim – k dispozici vždy ještě alespoň hypotéka na pozemek. Která, jak sám název napovídá, znamená, že ji může získat ten, kdo je schopen nebankovní společnosti dát do zástavy nějaký vlastní pozemek, respektive jinou nemovitost.

Díky právě této nemovitosti tu odpadá potřeba dávat další záruky, že vše bude splaceno tak, jak má. Poskytovatel má šanci získat půjčené peníze ze splátek nebo zabavením této nemovitosti v případě nesplácení, a nemusí tak dělat žádné drahoty. A také nedělá.
pár bankovek

A proto je o tuto hypotéku značný zájem. A vlastně nejen proto. Jsou tu přece i další přednosti, jako je třeba absence povinnosti platit cokoliv předem, možnost vyřídit většinu záležitostí virtuální cestou, rychlé vyřízení, příznivé úroky, možnost splácení po dobu, již lze klidně i hodně natáhnout, atd.

A co chtít víc?