Jídla, která musíte ochutnat při výletu do Prahy

Česká tradiční kuchyně je vynikající a pokud jste na návštěvě v České republice, rozhodně byste ji měli ochutnat. Spoustu možností, kde si zajít na to nejlepší jídlo, vám dává samozřejmě Praha, hlavní město České republiky. Najdete tu spoustu vyhlášených podniků, s kterými nešlápnete vedle, jako Café Imperial, Naše Maso, Café Louvre, Kavárna Savoy a spoustu dalších podniků.

Co byste měli na návštěvě v Praze rozhodně vyzkoušet?

Guláš

Tradiční český guláš se vyrábí z hovězího masa, ale můžete narazit i na verzi s vepřovým masem. Do měkka dušené maso se podává s tmavou, masovou omáčkou, která má pikantní nádech a je dochucená paprikou. Podává se buď s houskovým knedlíkem nebo čerstvým pečivem. Většinou zdobí vršek guláše nadrobno nakrájená cibulka.

guláš

Ovocné knedlíky

České knedlíky existují v mnoha různých variantách. V mnoha případech se setkáme s plněnými knedlíky s nejrůznějšími náplněmi. Typické jsou třeba knedlíky plněné uzeným masem, ale nejčastěji se setkáme s knedlíky na sladký způsob, které jsou plněné nejrůznějším ovocem. Takové knedlíky se vyrábí z bramborového nebo kynutého těsta. Nejčastější ovocná náplň je povidlová, borůvková, jahodová či meruňková. Knedlíky se servírují s tvarohem, cukrem a rozpuštěným máslem.

Svíčková

Tento pokrm je asi jedno z prvních, co všechny napadne, když se řekne tradiční česká kuchyně. Ten je vyrobený z hovězího masa, které se podává společně se smetanovou omáčkou, která je ze zeleninového základu. Obvykle se podává s houskovým či karlovarským knedlíkem a k tomu se servíruje brusinkový kompot, šlehačka a plátek citrónu.

Praha

Chystáte se do Prahy a chcete kromě ochutnávání lokální kuchyně toho stihnout co nejvíce? Dobře děláte, Praha je město neomezených možností a nabízí vám opravdu spoustu možností. Pro snadný pohyb po Praze můžete využít půjčovnu aut Praha https://autopujcovna-milan.cz/.