Je skleněné zábradlí vhodné na balkón?

Není pochyb o tom, že zábradlí je dnes již téměř nepostradatelnou součástí jak každého balkónu, tak i schodiště. A není divu. Stačí se jen trochu zamyslet a uvidíme, jak značně zvyšuje bezpečnost. A nejen to, pomáhá nám i v naší jistotě.

Stačí si jen představit, že byste měli přijít až k okraji balkónu, na kterém by nainstalováno nebylo. Pokud by nebyl v přízemí, asi byste se necítili příliš dobře. A pokud jde o schody, tak asi každý může potvrdit, jak mu zábradlí pomohlo se po nich vyšplhat. To se týká zvláště starých lidí a lidí s pohybovým postižením

balkon1

V otázce bezpečnosti však hraje roli nejen konstrukce, ale také to, z jakého materiálu je vyrobeno. Dříve obvyklé dřevo nahrazuje čím dál vice kov, ale také sklo. S tím se vtírá otázka: je skleněné zábradlí kmkdesign.cz skutečně vhodné například na balkón do soukromého domu či bytu?

Není pochyb o tom, že každý z nás se chce doma cítit co nejlépe a využít všech jeho možností. Pokud například máte nádherný výhled, určitě chcete, abyste jej měli nerušený. A zde právě může být zábradlí ze skla lákavé.

Nejprve je však nutno podotknout, navzdory svému jménu není celé z onoho materiálu. Ve skutečnosti se jedná o skleněné desky, upevněné na kovové konstrukci. To zajišťuje jak větší bezpečnost, tak pohodlí.

eskalator2

Je také nutné poznamenat, že není třeba se příliš bát jeho rozbití. Je totiž vyráběno ze speciálního vyztuženého skla, které vydrží podstatně více, než to, které máte například v okně. To samozřejmě neznamená, že byste tuto odolnost měli nějak pokoušet.

Důležitým aspektem, nad kterým se však mnoho lidí nezamýšlí, je i fakt, že nejen vy můžete koukat ven, ale i kolemjdoucí budou mít nerušený výhled k vám. A je jen na vás, zda vám toto bude vadit, či nikoliv.

Než se tedy rozhodnete, je dobré zvážit veškeré pro a proti. Pak by totiž bylo pozdě litovat.