Dovolenou strávíme na chatě

Pokud upřednostníme dokonalé soukromí na naší dovolené, tak je lepší zvolit si pronájem chatičky, kde budeme bydlet třeba týden nebo i delší čas se svými nejbližšími. To má určitou výhodu, když jsou v rodině malé děti. Prakticky nejste ničím ani nikým limitováni a můžete si svůj denní program vytvořit podle svých představ. Většinou se taková chatka na léto dá pronajmout přes agenturu. Je dobré si přečíst recenze nebo zjistit další užitečné věci na internetu, kde většina majitelů svoji nemovitost nabízí. A obezřetnost je na místě, což nám dokazuje , aby nám místo krásně strávených chvil v přírodě nezbyly jen oči pro pláč.
chata v lese.jpg

Chatu doporučil kamarád

Tak kamarád by rozhodně nenabídl nic špatného, ale to neznamená, že je vše v naprostém pořádku. Pokud se jedná přes agenturu, tak jsou provedeny nějaké postupy, které zavazují k plnění podmínek jedné i druhé strany. Soukromá osoba je sice také v postavení pronajímatele, ale měli bychom být více na pozoru. Hlavně si objekt nepřebírat bez řádné smlouvy a předávacího protokolu. Navíc je třeba zkontrolovat, aby v pořádku tekla voda a fungovala elektřina a další potřebné věci. Pokud tomu tak nebude, tak je třeba to ihned zapsat do protokolu, aby nedošlo později k nějakým nedorozuměním.
stará chata s novým oknem.jpg
Co má obsahovat smlouva:
1. Rozhodně má být vyhotovena písemně, tím se chrání nejen majetek pronajímatele, ale i práva půjčujícího.
2. Vždy musí obsahovat iniciály obou stran. Pokud víme předem, kdo je majitelem, můžeme si předem zjistit fakta, která jsou dostupná na internetu. Může zde být i více vlastníků, tak v tomto případě by ve smlouvě měl být uvedený souhlas všech. Případně se musí půjčující prokázat plnou mocí k zmocnění půjčování.
cesta k chatě.jpg
3. Měla by zde být jasná částka za nájemné, včetně energií, případně jak se budou platit, pokud nebudou započteny v ceně.
4. Náhrada škody, případně kauce, z které by se poškození hradilo.
5. Ani sankce za některé porušení nebo nedodržení by zde neměly chybět.
6. Samozřejmě podpisy a datum zapůjčení a vrácení.
Tak a nezbývá si vše zkontrolovat a užívat léta.

Posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.