Cenově dostupná alternativa


Už jste přemýšleli nad tím, že byste si koupili své vlastní bydlení? Možností dnes není mnoho. Byty, zvláště pak v zajímavých lokalitách, jsou pro mnoho lidí cenově nedostupné nebo až příliš drahé. Ani stavba vlastního domku není úplně nejlevnějším řešením. Navíc se jedná o dlouhodobou záležitost a každý nemá nervy ani schopnosti pustit se do tak dlouhodobého projektu. Existuje však ještě jedna možnost. Má podobu mobilních domů. Tento druh obydlí je v posledních letech mnohem populárnější, než tomu bylo dříve. A to nejen kvůli tomu, že stojí daleko méně než jiné možnosti.
stan na autě


Pohodlí


V našich končinách nejsou mobilní domy hlavně u starších generací příliš dobře zapsány. Pamatují si totiž ještě staré verze, které se snadno daly splést s karavany nebo dokonce maringotkami. Ty v současnosti samozřejmě můžete koupit také, ale rozhodně ne k bydlení. K tomu jsou určeny nejnovější modely, které poskytují vše potřebné, co člověk jednadvacátého století k životu potřebuje. Jsou nejen pohodlné, ale také dobře zařízené. Vzhledem k tomu, že jsou postaveny novými metodami a z vysoce kvalitních materiálů, je v nich teplo i když venku mrzne o sto šest. A to bez toho, aniž byste museli kdovíjak vytápět.
dovolená žabiček
Bez povolení

Největším lákadlem je u mobilních domků samozřejmě jejich cena, která je často i jednou tak nižší než u stejně velkých bytů. Pro mnoho zájemců je však rovněž lákavý i fakt, že se okolo tohoto typu obydlí není příliš mnoho vyřizování. Na rozdíl od standardních domů, verze na kolečkách nepotřebují žádné stavební povolení, nemají totiž žádné základy, díky čemuž nemohou být považovány za stavbu. To značně zlehčuje situaci. Navíc ani pozemek, na kterém stojí, nemusí být evidován jako stavební parcela. S trochou nadsázky se dá říci, že bydlet můžete i na louce. Samozřejmě, že bez vodovodní a elektrické přípojky se asi neobejdete, ale například odpad může být vyřešen septikem.